Jóga v denním životě a DIABETES, publikácia

Jóga v denním životě a DIABETES, publikácia

Súbor jogových cvičení zameraných na pankreas, podporu jeho funkcií a činnosti. Medzi klasickými jogovými cvičeniami sú mnohé pozície, ktoré pôsobia zvlášť na pankreas a ovplyvňujú pozitívne jeho funkcie. Mnohé z týchto jogových pozícií sú však pre väčšinu ľudí náročné na prevedenie. Z tohto dôvodu je program “Jóga v denním životě a diabetes” rozčlenený do 6 po sebe idúcich systematicky konštruovaných častí pre postupný nácvik ásan, skladajúcich sa z relaxácie, fyzických, dychových a meditačných cvičení. Tým sa program sprístupňuje všetkým od začiatočníkov a seniorov až po pokročilých cvičencov. Autorom publikácie je Paramhans svámi Mahéšvaránanda, autor systému Joga v dennom živote.

11,24 € s DPH

12,49 € s DPH Zľava 10%

Odporúčaná bežná cena: 12,49 EUR / u nás ZĽAVA 10% - 11,24 EUR.

Publikácia Jóga v denním životě a DIABETES (čeština) - pre podporu funkcií pankreasu

  • Počet strán: 176
  • Vydané: 2010
  • ISBN: 978-80-904561-0-5

 

OBSAH PUBLIKÁCIE:

Súbor jogových cvičení zameraných zvlášť na pankreas, podporu jeho funkcií a činnosti a stabilizáciu hladiny krvného cukru. Publikácia prináša program jogového cvičenia "Jóga v denním životě a diabetes" rozčlenený do 6 po sebe idúcich systematicky konštruovaných dielov pre postupný nácvik ásan.

Každý diel sa skladá z relaxácie, fyzických, dychových a meditačných cvičení. Každý diel tvorí samostaný, uzavretý program, ktorý aktivuje a reguluje činnosť metabolizmu a pankreasu a napomáha cvičiacemu k dosiahnutiu vnútornej rovnováhy.

Niektoré ásany, ktoré špecificky pôsobia práve na pankreas sú náročnejšie na prevedenie. Preto sú v tejto publikácii ásany precvičované postupne prostredníctvom prípravných cvičení a pozícií. Týmto postupným systematickým nácvikom sa program sprístupňuje všetkým od začiatočníkov a seniorov až po pokročilých cvičencov.

 

O KNIHE:

Liečba diabetu v Indii sa od liečby v západných krajinách odlišuje predovšetkým v tom, že na Východe je diabetes považovaný za ochorenie psychosomatické. Diabetik preto nie je liečený len na fyzickej úrovni, ale tiež na emocionálnej, intelektuálnej a duchovnej úrovni. Popri podávaní liekov, inzulínu a špeciálnej diéty je dôležitou súčasťou celostnej liečby diabetu aj prevádzanie jogových cvičení a dodržiavanie určitých zásad životného štýlu.

Cieľom tohto systému jogových ásan je udržať pokiaľ je to možné stabilnú hladinu cukru v krvi, dosiahnuť tak stavu dobrej výkonnosti v zamestnaní a v každodennom živote. 

 

 

Z úvodu knihy:

"Podľa najnovších vedeckých poznatkov má viac pohybu za následok zvýšenie spotreby glukózy a tým zníženie hladiny cukru v krvi. Naviac dochádza k produkcii proteínov, ktoré v krvi znižujú obsah cukru a cholesterolu, čím priaznivo pôsobia na obehovú sústavu, krvný tlak a hladinu cukru v krvi.

Pomocou cvičebného programu, ako je popísaný v Joge v dennom živote, aktivujeme komplexné prepojenie medzi mozgom, hormonálnym a imunitným systémom na jednej strane a určitými regulačnými obvodmi na strane druhej, čím sa uvoľňujú nosiče, ktoré regulujú antioxidačné ochranné systémy a tým môžu odbúravať voľné radikály..."

Dr.med. Ingrid Gebhartová, praktická lekárka a učiteľka jogy, Salzburg 2006

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

AKTUALITY:

20
Marec
2018

Pridali sme video s MUDr.Romanom Bednárom

Pridané: 20.3.2018 11:17:10 Počet zobrazení: 319

Jedinečná publikácia Joga proti bolestem v zádech. Pre tých, ktorí majú problémy s chrbtom, bolesti v oblasti chrbta alebo často a dlho sedávajú, majú skoliózu, či iné neduhy chrbtice ...

Čítajte viac... Komentáre: 0

12
December
2017

Predstavujeme novú publikáciu - Jóga proti bolestem v zádech

Pridané: 12.12.2017 21:15:00 Počet zobrazení: 572

Predstavujeme novú publikáciu - Jóga proti bolestem v zádech V roku 2016 vyšlo druhé vydanie knihy Jóga proti bolestem v zádech s novou obálkou a akciovou vstupenkou na 2x cvičenie Jogy v dennom živote ZDARMA, po tom, ako bola knižka úplne a beznádejne rozpredaná.

Čítajte viac... Komentáre: 0

12
December
2017

Akčné produkty tento mesiac

Pridané: 12.12.2017 10:00:00 Počet zobrazení: 593

Akčné produkty tento mesiac AKCIA -10% na všetky publikácie ! Obdarujte tento rok blízkych na jogovú tématiku. Kúpte im knižku, ktorá poteší a môže priniesť uvoľnenie, zdravé telo, vnútornú pohodu a rovnováhu.

Čítajte viac... Komentáre: 0

12
December
2017

Spustenie nového webu Jogaknihy.sk

Pridané: 12.12.2017 08:15:00 Počet zobrazení: 612

Spustenie nového webu Jogaknihy.sk Práve sme spustili nové webové stránky aj s e-shopom! Dúfame, že sa Vám budú páčiť.

Čítajte viac... Komentáre: 0

AKCIOVÉ PRODUKTY:

Akcia Joga knihy zlava

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info